Форма входу

Категорії розділу

Нещасні випадки. Значення першої медичної допомоги [4]
Цікаве з медицини. Рекомендації про надання першої медичної допомоги.
Рани та їх обробки [12]
Рекомендації від med-center про обробку ран, про їх класифікацію, все, що потрібно дбайливим батькам
Закриті ушкодження [7]
Статті з медицини про закриті ушкодження, перша допомога.
Хімічні та фізичні ушкодження [6]
Перша допомога при хімічних та фізичних ушкодженнях. Опіки, удари (сонячні, теплові),
Йонізуюче випромінювання [5]
Поняття про радіоактивність, радіаційний фон. Цікаві та пізнавальні статті.
Отруєння [1]
Статті з медицинської точки зори про отруєння.
Алкоголізм, речовини [1]
Статті про алкоголь, наркотичні та токсичні речовини.
Захворювання систем органів [7]
Статті про хвороби основних систем органів людини
Інфекційні захворювання [5]
Статті про інфекційні захворювання, рекомендації, поради.
Медична деонтологія [5]
Цікаві статті про догляд за хворими.
Фізичний і статевий розвиток підлітків [6]
Статті для підлітків про пізнання себе.

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 477

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Закриті ушкодження

Найхарактерніші побутові небезпечні ситуації

Необережність і необачність на виробництві чи у побуті можуть спричинити небезпечну ситуацію, а подальші поспішні, необдумані дії — призвести до тяжких травм. Особливо це стосується дітей. Завжди варто пам'ятати деякі рекомендації щодо своєї поведінки у тій чи іншій неординарній ситуації.

Кровотеча з носа. Може виникнути через слабкість судин під час різкого чхання, сякання, в разі підвищення кров'яного тиску. Допомога полягає у накладанні холодного компресу на перенісся. Потрібно спокійно посидіти кілька хвилин, затиснувши ніздрі двома пальцями. Рекомендується послабити комір і трохи витягнути вперед шию.

Інколи діти засовують у ніс сторонні предмети. У цьому випадку необхідно спробувати видалити їх шляхом сякання, закривши одну ніздрю. Якщо ж це не допоможе, потрібно доставити потерпілого у травматологічний пункт.

Якщо сторонній предмет (війка, смітинка, дрібний осколок чи ошурок) потрапив у око, ні в якому разі не можна терти око рукою. Слід відтягнути віко перед дзеркалом і, рухаючи очним яблуком у різні сторони, намагатися роздивитися, що саме потрапило в око. Якщо це металевий ошурок, можна спробувати подіяти на нього магнітом. Смітинку змити водою, для чого підставити око під несильний струмінь води чи опустити обличчя у миску з водою. Найкраще скористатися спеціальною ванночкою для промивання очей, що входить у комплект будь-якої аптечки першої допомоги. Треба кліпати, доки вода не змиє смітинку.

У разі випадкового потрапляння стороннього предмета у вухо не слід засовувати у вухо пальці з метою видалення цього предмета. Так можна пошкодити барабанну перетинку. Необхідно крапнути у вухо кілька крапель соняшникової олії, нахилити голову вухом донизу і зачекати кілька хвилин.

Можна обережно потягнути за краї вушної раковини, щоб розширити отвір.

Якщо у потерпілого пошкоджене середнє або внутрішнє вухо, барабанна перетинка, він відчуватиме «стрілянину» і гострий біль у вусі, може втратити слух. Можлива кровотеча з вуха з домішками жовтуватої рідини. У такому випадку слід прикрити вухо серветкою, але не затикати його. Варто прикласти лід, але ні в якому разі не натискувати на вражене місце. Потерпілому потрібна негайна хірургічна допомога.

Якщо під час відпочинку на природі у вухо потрапила комаха, не засовуйте туди пальці — це може роздратувати комаху і, якщо вона має жало, то скористається ним. Нахиліть голову і зачекайте кілька хвилин. Якщо комаха не виповзає, спробуйте налити у вухо трохи теплої води.

Якщо потерпілий знепритомнів
, у нього вибиті зуби, з рота тече кров, його необхідно повернути на бік, щоб попередити асфіксію. Звільнити рот від вибитих зубів і крові. Потім покласти потерпілого у зручну для дихання позу. Якщо він у свідомості і немає підозри на серйозну травму, треба посадити його таким чином, щоб він міг нахиляти голову і спльовувати кров. Якщо вибито один зуб і ясна сильно кровоточать, варто на місце вибитого зуба покласти тампон зі стерильної марлі і запропонувати потерпілому сильно прикусити його на 10—15 хв. Потерпілий має регулярно спльовувати кров.

Дрібні предмети, шматочки їжі, краплі води, які потрапили у глотку та дихальні шляхи, можуть викликати асфіксію. Якщо потерпілий — доросла людина і у свідомості, треба нахилити його так, щоб голова опустилася нижче плечей, кілька разів вдарити долонею між лопаток (удари повинні бути досить сильними, щоб викликати кашель). Коли стороннє тіло видалиться з глотки і людина почне дихати нормально, напоїти її водою.

Якщо потерпілий — дитина у віці до семи років, постукуючи його по спині однією рукою, слід підтримувати груди другою. У випадку з немовлям покласти його обличчям донизу на одну руку і стукати по спині пальцями другої руки. Треба бути особливо уважними.

Якщо вжиті заходи не допомогли і потерпілий не дихає, варто спробувати натиснути на його живіт, але зробити це обережно, щоб не травмувати печінку та інші органи. Для цього потрібно стати позаду потерпілого і обхопити його за живіт обома руками. Стиснути один кулак і притиснути до лсивота між пупком і грудною кліткою. Захопити цей кулак другою рукою, потягнути обидві руки на себе і вгору, намагаючись витиснути з легенів залишки повітря і разом з ними сторонній предмет. Повторити надавлювання 3—4 рази.

У випадку з дитиною її слід посадити на коліна і натискувати на живіт однією рукою. Немовля треба покласти на коліна обличчям догори так, щоб його голова була відкинута назад. Натиснути на животик двома пальцями над пупком.

Якщо людина знепритомніла, м'язи шиї розслабляються, повітря повинно проходити, обминаючи стороннє тіло. Ви можете спробувати видалити його. Для цього перевернути потерпілого обличчям донизу і покласти грудьми на своє коліно. Постукати кілька разів по спині. Якщо сторонній предмет не виходить, покласти потерпілого на спину, відкинути його голову назад і впершись обома руками в точку вище пупка, сильно натиснути на грудну клітку з боку живота кілька разів. Перевірити, чи не з'явився предмет у роті і чи не можна його дістати пальцем.

Незалежно від того, чи досягли ваші спроби успіху, чи ні, необхідно зробити штучну вентиляцію легенів (штучне дихання).


Утопления виникають у разі заповнення дихальних шляхів водою або іншою рідиною. В бронхи та легені утопаючого потрапляє вода, внаслідок чого розвивається гострий кисневий голод та припиняється серцева діяльність. Необхідно якомога швидше витягнути потерпілого з води, роздягнути його до пояса і ретельно очистити рот і ніс від мулу, водоростей, слизу. Потім покласти його на високий валик чи пагорб (у крайньому разі, на власне коліно) животом донизу і видалити воду з легенів та шлунка шляхом надавлювання на груди і живіт. Після цього слід перекинути потерпілого на спину і негайно приступити до штучної вентиляції легенів і непрямого масажу серця. Найбільш ефективною вентиляцією легенів є спосіб «рот у рот». Після відновлення стійкого дихання і серцевої діяльності потерпілого потрібно зігріти і напоїти гарячим чаєм. Обов'язкова консультація лікаря.



Джерело: http://med-center.at.ua/
Категорія: Закриті ушкодження | Додав: Azitin (11.08.2010) | Автор: Andriy Skorbatuyk E W
Переглядів: 6826 | Коментарі: 1 | Теги: Найхарактерніші побутові, небезпечні ситуації | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Женя  
0
Хорошая статья)

Ім`я *:
Email *:
Код *: