Форма входу

Пошук

Календар

«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 458

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Шановні Відвідувачі!

  Ви знаходитесь на сайті «Медичний центр». Потреба в ньому виникла у зв'язку з тим, що медичні знання мають важливе значення для людини. Життя людині дається лише один раз, і треба навчитися берегти його. Стихійні лиха, забруднення навколишнього середовища, аварії на підприємствах і транспорті, злочинні напади — ось далеко не повний перелік чинників, котрі можуть призвести до травмування людей і навіть до смерті. Велике занепокоєння викликає поширення тяжких інфекційних захворювань. Люди часто гинуть лише тому, що оточуючі неспроможні вчасно подати їм допомогу через відсутність елементарних медичних знань.

  Сайт «Основи медичних знань» допоможе вам навчитися правильно поводити себе в ситуаціях, пов'язаних із загрозою для вашого життя, життя оточуючих, подавати першу медичну допомогу собі чи товаришу в разі травми, отруєння, підкаже, як зміцнити здоров'я. На сайті, у розділі Каталог статей є відомості, тісно пов'язані з темами «Людина та її здоров'я». Вони, на наш погляд, є базою для вивчення матеріалу сайту, що стосується гігієни і збереження здоров'я людини.

  «Здоров'я» і «хвороба» — основні поняття медицини. Під здоров'ям розуміють гармонійну єдність біологічних і соціальних якостей людини, під хворобою — порушення цієї гармонії. Отже, доцільно розглянути головні фактори, що визначають стан здоров'я як окремої людини, так і суспільства в цілому.

  Такими факторами є насамперед соціально-економічні, які залежать від рівня розвитку промисловості, освіти, медицини, характеру харчування тощо. Вони можуть спричинити цілий ряд захворювань. Так, населення розвинутих країн страждає переважно на захворювання серцево-судинної системи, гіпертонію, психічні хвороби. У слабо-розвинутих країнах основною проблемою медичної служби є інфекційні захворювання, і проблеми, пов'язані з неповноцінним харчуванням, дефіцитом вітамінів.

  Другу групу факторів визначає стан природного середовища, тобто клімат, рослинний і тваринний світ, космічні чинники - рівень сонячної активності, природний радіаційний фон. Про їх негативний вплив свідчить, зокрема, зростання захворювань щитовидної залози, раку шкіри, катаракти.

  Третю групу факторів становлять біологічні і психологічні — спадковість, темперамент, особливості поведінки людини, тобто все те, що визначає її індивідуальність. Встановлено, що стан здоров'я і частота травмування людини залежать від психологічного клімату в родині, додержання режиму дня, чергування навчання і відпочинку.
Практика лікарів, медиків свідчить, що формування фізичного і психологічного здоров'я починається з дитинства і визначається такими компонентами:
• достатньою руховою активністю;
• загартуванням організму, що сприяє підвищенню опору несприятливим факторам середовища;
• раціональним харчуванням;
• додержанням режиму дня з урахуванням динаміки індивідуальних біологічних ритмів, гігієни праці і відпочинку;
• особистою гігієною;
• грамотною екологічною поведінкою;
• психогігієною, спрямованою на формування здатності керувати своїми емоціями і профілактикою невротичних станів;
• сексуальним вихованням, профілактикою захворювань, що передаються статевим шляхом;
• відмовою від шкідливих звичок — паління, вживання алкоголю, наркотичних речовин;
• безпечною поведінкою вдома, на вулиці, в школі, що дає змогу уникати травм, отруєння та інших нещасних випадків.

Здоровий спосіб життя є універсальним засобом не тільки профілактики захворювань, а й попередження нещасних випадків.
Сподіваємося, що під час вивчення матеріалів розміщених на нашому сайті ви збагатитеся корисною і цікавою інформацією, навчитеся берегти своє здоров'я та здоров'я інших людей. Бажаємо успіхів! Додавайте свої матеріали!