Форма входу

Категорії розділу

Нещасні випадки. Значення першої медичної допомоги [4]
Цікаве з медицини. Рекомендації про надання першої медичної допомоги.
Рани та їх обробки [12]
Рекомендації від med-center про обробку ран, про їх класифікацію, все, що потрібно дбайливим батькам
Закриті ушкодження [7]
Статті з медицини про закриті ушкодження, перша допомога.
Хімічні та фізичні ушкодження [6]
Перша допомога при хімічних та фізичних ушкодженнях. Опіки, удари (сонячні, теплові),
Йонізуюче випромінювання [5]
Поняття про радіоактивність, радіаційний фон. Цікаві та пізнавальні статті.
Отруєння [1]
Статті з медицинської точки зори про отруєння.
Алкоголізм, речовини [1]
Статті про алкоголь, наркотичні та токсичні речовини.
Захворювання систем органів [7]
Статті про хвороби основних систем органів людини
Інфекційні захворювання [5]
Статті про інфекційні захворювання, рекомендації, поради.
Медична деонтологія [5]
Цікаві статті про догляд за хворими.
Фізичний і статевий розвиток підлітків [6]
Статті для підлітків про пізнання себе.

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 457

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Фізичний і статевий розвиток підлітків

Допомога під час пологів
Нерідко пологи можуть настати передчасно. Бувають випадки, коли поблизу немає досвідченого акушера. Цей процес припинити чи уповільнити неможливо, тому слід володіти деякими знаннями щодо подання допомоги породіллі.

Під час першого етапу, який триває близько 14 год у разі перших пологів і дещо менше під час повторних, м'язи матки скорочуються спочатку кожні півгодини, потім частіше. У перерві між переймами слід зробити необхідні приготування. По-перше, треба приготувати місце для дитини. Для цього потрібні дві ковдри чи великі рушники. Одну слід покласти у ліжечко, чистий ящик чи картонну коробку. Оскільки голівка немовляти велика порівняно з тільцем, подушка не потрібна. Місце для жінки застеляють плівкою, на яку кладуть простирадло або рушник.

Під рукою слід мати чисті ножиці і два шматки мотузки 20—30 см завдовжки. Ці речі треба прокип'ятити, загорнути у чисту марлю і не торкатися їх руками доти, доки вони не знадобляться. Верхню частину тіла жінки вкривають простирадлом, складеним утроє. Ретельно вимийте руки і зберігайте максимально можливу чистоту.

Між переймами можна дати жінці води чи молока. Годувати не рекомендується. Все одно під час пологів травна система підключається, і їжа не засвоюється. Під час перейм порекомендуйте породіллі дихати глибше, дихання не затримувати. Якщо жінка скаржиться на поколювання у пальцях (це, як правило, відбувається при перенасиченні киснем), складіть долоні човником і прикладіть до її рота і носа, щоб вона вдихала повітря, яке видихає, і це відчуття пройде. Під час першого етапу пологів жінка повинна розслабитися, під час другого, коли перейми відбуваються кожні 2—3 хв — напружуватися з усіх сил, обхопивши себе за ноги під колінами.

Як правило, немовля виходить голівкою вперед, і ви можете побачити її під час одного із скорочень матки. Однак голівка може знову сховатися. У цьому немає нічого небезпечного. Голови дитини торкатися не можна. Скажіть жінці, щоб вона перестала напружуватися і дихала частими, короткими вдихами — дитина не буде виштовхуватися надто активно. Коли з'являться плечі немовляти, решта тіла вийде без опору. Тіло дитини слід підтримувати однією рукою. Коли воно повністю вийде, треба очистити рот від слизу чистою серветкою. Потім необхідно перев'язати пуповину двома заготовленими мотузками у двох місцях на відстані 20 см від тіла матері і перерізати між ними. У дитини кінець пуповини слід обгорнути бинтом.

Через деякий час (5—15 хв після пологів) перейми відновлюються — відбувається відторгнення плаценти. Цей процес може тривати від 5 до 20 хв. За пуповину ні в якому разі не можна тягти — плацента вийде сама. Бажано плаценту зберегти у якійсь посудині, щоб потім показати лікарю. Матір треба вимити, і, якщо це можливо, змінити їй білизну. Покладіть дитину у ліжечко на бік, щоб ротик остаточно вивільнився від слизу, але під голову нічого не підкладайте. Так буде забезпечений оптимальний приплив крові до мозку.

Під час пологів можливі ускладнення. Наприклад, коли дитина виходить ніжками вперед. Такі пологи важчі. У цьому випадку слід підтримувати тіло дитини, але не тягти. Коли вийдуть плечі, можна злегка підтягти немовля. Інколи дитина може з'явитися на світ з пуповиною, обмотаною навколо шиї. У цьому випадку слід підсунути під неї палець і зняти її з шиї через голову. Після пологів немовля починає дихати вже через кілька секунд, навіть з ще не перерізаною пуповиною. Якщо після очищення рота дитини вона не дихає, слід зробити штучне дихання методом «з рота в рот».
Інколи трапляється, що після пологів не виходить плацента, яка являє собою доволі товстий диск масою до 400 г. Якщо вона не виходить або виходить тільки наполовину, є загроза внутрішньої кровотечі, яку може зупинити тільки спеціаліст. Отже, приготуйте пузир з льодом і докладіть усіх зусиль для транспортування жінки до медичного пункту.


Джерело: http://med-center.at.ua/
Категорія: Фізичний і статевий розвиток підлітків | Додав: Azitin (13.08.2010) | Автор: Andriy Skorbatuyk E W
Переглядів: 1578 | Коментарі: 1 | Теги: Допомога під, час пологів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
корисно Знати усе про другу половину

Ім`я *:
Email *:
Код *: